СТРУКТУРА КАРАТЕ ЯК ВИДУ СПОРТУ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ В РАМКАХ ВСЕСВІТНЬОЇ ФЕДЕРАЦІЇ КАРАТЕ
Спортсмени і тренери усвідомлюють, що методика тренувань для змагань з карате також може бути впроваджена і стосовно осіб з інвалідністю середнього ступеня, за умови її адаптації до їхніх потреб та можливостей. Це вимагає інтенсивної співпраці з тренерами.
Таким чином, спеціальні системи, розроблені ВКФ, проходять фундаментальну реорганізацію для їхнього застосування до інвалідів як загалом, так і конкретно для участі у змаганнях. Визнання цих систем на сьогоднішній день має бути підставою для розвитку змагань з карате для інвалідів на національному та міжнародному рівнях. З цією метою ВКФ створила комісію “Карате для інвалідів”.
Загальна структура складається із таких рівнів:
1. Комісія ВКФ
2. Група спеціалістів, відповідальна за різні рівні змагань:
- Світові чемпіонати ВКФ
- Континентальні чемпіонати
- Національні чемпіонати
3. Підкомітети:
- Реабілітаційний спорт
- Профілактичний спорт
- Масовий спорт
- Медичний
- Освітній
4. Медична комісія
- Антидопінгова комісія
ІДЕНТИФІКАЦІЯ
ВКФ забезпечує належну атмосферу для спеціалістів з реабілітації, профілактики, лікарів та учасників змагань, а також пропонує їм можливість побудувати “відчуття приналежності”.
ПРОЗОРІСТЬ
Взаємоповага є основою для конструктивної співпраці. Існує потреба у відкритому та ефективному спілкуванні в усіх сферах для побудови належної атмосфери.
СТРУКТУРА
ВКФ, що є міжнародним керівним органом, повинна вести відкритий діалог з усіма учасниками для того, щоб мати велику підтримку серед федерацій, які є її членами, що дуже важливо для структури федерації. Документ про позицію стверджує: “Спорт для інвалідів ґрунтується на співпраці усіх – Федерацій, регіонів, Національних федерацій та керівного органу”. Цю заяву можна також віднести і до ігрових видів спорту.
Міжнародні змагання проводяться під егідою ВКФ, у той час як Національні федерації головним чином відповідають за пошук та підтримку талантів.
СПІВПРАЦЯ
Ігрові види спорту для інвалідів мало в чому відрізняються від ігрових видів спорту для фізично здорових осіб, включаючи схожість тренувань та самих змагань. Таким чином, особи з обмеженими фізичними можливостями мають змогу відчути на собі переваги від практичних навичок, здобутих в ході підготовки фізично здорових людей, та використовувати їх для створення структури ігрових видів спорту, досягаючи, таким чином, тісної взаємодії.