СТРУКТУРА КАРАТЕ ЯК ВИДУ СПОРТУ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ В РАМКАХ ВСЕСВІТНЬОЇ ФЕДЕРАЦІЇ КАРАТЕ

Спортсмени і тренери усвідомлюють, що методика тренувань для змагань з карате також може бути впроваджена і стосовно осіб з інвалідністю середнього ступеня, за умови її адаптації до їхніх потреб та можливостей. Це вимагає інтенсивної співпраці з тренерами.

Таким чином, спеціальні системи, розроблені ВКФ, проходять фундаментальну реорганізацію для їхнього застосування до інвалідів як загалом, так і конкретно для участі у змаганнях. Визнання цих систем на сьогоднішній день має бути підставою для розвитку змагань з карате для інвалідів на національному та міжнародному рівнях. З цією метою ВКФ створила комісію “Карате для інвалідів”.

Загальна структура складається із таких рівнів:

1. Комісія ВКФ

2. Група спеціалістів, відповідальна за різні рівні змагань:

  • Світові чемпіонати ВКФ
  • Континентальні чемпіонати
  • Національні чемпіонати

3. Підкомітети:

  • Реабілітаційний спорт
  • Профілактичний спорт
  • Масовий спорт
  • Медичний
  • Освітній

4. Медична комісія

  • Антидопінгова комісія

ІДЕНТИФІКАЦІЯ

ВКФ забезпечує належну атмосферу для спеціалістів з реабілітації, профілактики, лікарів та учасників змагань, а також пропонує їм можливість побудувати “відчуття приналежності”.

ПРОЗОРІСТЬ

Взаємоповага є основою для конструктивної співпраці. Існує потреба у відкритому та ефективному спілкуванні в усіх сферах для побудови належної атмосфери.

 СТРУКТУРА

ВКФ, що є міжнародним керівним органом, повинна вести відкритий діалог з усіма учасниками для того, щоб мати велику підтримку серед федерацій, які є її членами, що дуже важливо для структури федерації. Документ про позицію стверджує: “Спорт для інвалідів ґрунтується на співпраці усіх – Федерацій, регіонів, Національних федерацій та керівного органу”. Цю заяву можна також віднести і до ігрових видів спорту.

Міжнародні змагання проводяться під егідою ВКФ, у той час як Національні федерації головним чином відповідають за пошук та підтримку талантів.

СПІВПРАЦЯ

Ігрові види спорту для інвалідів мало в чому відрізняються від ігрових видів спорту для фізично здорових осіб, включаючи схожість тренувань та самих змагань. Таким чином, особи з обмеженими фізичними можливостями мають змогу відчути на собі переваги від практичних навичок, здобутих в ході підготовки фізично здорових людей, та використовувати їх для створення структури ігрових видів спорту, досягаючи, таким чином, тісної взаємодії.