Сучасний розвиток такого виду спорту, як карате для інвалідів, має позитивний вплив на розширення функціональних можливостей для людей з обмеженими можливостями, а також на їхню соціальну адаптацію.

Цей розвиток відбувається за безпосередньої участі Всесвітньої федерації карате і є можливістю для перегляду її внутрішньої структури з метою виявлення альтернативних можливостей в рамках ігрових видів спорту. Цей проект є першим подібним проектом у Всесвітній федерації карате (ВКФ), який може стати основою для надання каратистам ВКФ можливостей брати участь у змаганнях та показувати свої можливості як на національному, так і на міжнародному рівні. Реалізація та успіх цього проекту залежатиме від його загального визнання в рамках МКФ та серед Федерацій, що є її членами, починаючи від спортсменів і закінчуючи відповідними департаментами Національних федерацій.

Федерація карате Німеччини (ФКН) стала першим членом ВКФ, що відкрила окремий департамент під назвою “Карате для інвалідів”. Цього року вже відбулися місцеві змагання для цієї цільової групи. З 2007 року заплановано проведення Національних чемпіонатів Німеччини.

Федерація карате Чорногорії також створила окремий департамент “Карате для інвалідів”. Федерації Боснії та Герцеговини, Сербії, Словенії та Люксембургу також висловили неабияку зацікавленість. В їхніх клубах також є представники цієї цільової групи, тому вони зацікавлені у створенні аналогічного департаменту.

Циркулярний лист ВКФ до Національних федерацій стимулюватиме їхній інтерес до “Карате для інвалідів”.

І особи з обмеженими можливостями, і фізично здорові люди можуть досягти високих результатів у спорті, лише за умови створення належного особистого середовища.

Спортсмени з ураженнями вже покладаються на медичну та фізіотерапевтичну допомогу через свої ураження і, можливо, надмірні навантаження. Щорічні медичні огляди лікарем Медичної комісії ВКФ є передумовою для допуску до будь-якого міжнародного заходу лікарем Федерації.

 КЛАСИФІКАЦІЯ ДИСЦИПЛІН

Спортивні дисципліни ВКФ класифіковані таким чином:

Ката: відповідно до офіційних правил ВКФ

  1. Ката для спортсменів, що пересуваються на інвалідних візках
  2. Ката для осіб з розумовими розладами
  3. Карате для осіб з ампутованими кінцівками

a)      Група 1: А2 + А4

b)      Група 2: А6 + А7 + А8

c)      Група 3: А9

  1. Церебральний параліч: С7 + С8

Політичні цілі – карате як параолімпійський вид спорту:

Короткостроковою та довгостроковою ціллю є консолідація карате для інвалідів у ВКФ або Національних федераціях на персональному, інституційному та конституційному рівнях.

Довгостроковою політичною метою є надання карате статуту параолімпійського виду спорту. Цей статус має широкий ряд наслідків для всіх видів спорту, які вважалися несуттєвими до того, як стали параолімпійськими. Фундаментальним наслідком можна вважати велику присутність у засобах масової інформації. На сьогоднішній день “ринкова вартість” спорту головним чином вимірюється його присутністю у засобах масової інформації, і це має великий вплив на всі інші аспекти. Можна очікувати, що створення “карате для інвалідів” у ВКФ сприятиме кращому сприйняттю карате у суспільстві загалом, завдяки чому у карате буде більше шансів стати параолімпійським видом спорту.

 

Ернест Ерко Калас
Посол з інтеграції

Федерація олімпійських видів спорту Німеччини

Всесвітня федерація карате

Голова “Комісії з карате для інвалідів”

та контактна особа по роботі з Параолімпійським комітетом